Μητρώο Στελεχών

Μητρώο Στελεχών

Ο Πολιτικός Σχηματισμός, είναι έργο σύνθετο και απαιτεί δημιουργική συλλογική εργασία πολλών στελεχών, που θα είναι διατεθειμένοι να προσφέρουν ενέργεια και ειδικές γνώσεις, ικανότητα συσπείρωσης και κινητοποίησης παλαιών και νέων μελών, ώστε να μπορούμε να διατηρούμε την αποτελεσματικότητα, την ενεργητικότητα και δραστηριότητά μας.

Ο καλός σχεδιασμός και η οργανωμένη κινητοποίηση, η διατύπωση σαφών και σταθερών στόχων και σχεδίων δράσης, θα πρέπει να έχουν σαφή πολιτικό προσανατολισμό, αλλά και τη διατήρηση όλων έως και σήμερα έχουν κατακτηθεί και καταστρατηγούνται από τις μνημονιακές Κυβερνήσεις ή σιωπηρώς, δεν εφαρμόζονται.

Όταν υπάρχει σχεδιασμένη πολιτική σε “Κυβερνητικό” επίπεδο, με τη συνεισφορά των στελεχών, είναι πολύ πιο εύκολο να αναπτύσσονται δυναμικά, τα σχέδια δράσης σε επίπεδο Υπουργείων, Περιφερειών, Δήμων, Κοινωνικών και λοιπών Φορέων.

Το Λαϊκό Ευρωπαϊκό Κόμμα έχει επεξεργαστεί ένα ρεαλιστικό πρόγραμμα το οποίο αναδεικνύεται από αξιόλογα στελέχη (που είναι διαθέσημα να κατατοπίσουν κάθε πολίτη, να καταγράψουν και να συνεισφέρουν στα καθημερινά προβλήματα της Κοινωνίας μας) και δεν είναι καθοδηγούμενο από συγκυριακά συμφέροντα διαπλοκής ή ελεγχόμενο από άλλες κυρίαρχες δυνάμεις.

Φώτιος Μπαμπάνης

Αντιπρόεδρος / Διευθυντής Πολιτικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας

21155452540


Χρήστος Δρακόπουλος

Εκπρόσωπος Απόδημου Οικουμενικού Ελληνισμού Σουηδίας

6940506730


Κωνσταντίνα Α. Δίπλα - Αγραφιώτη

Τμηματάρχης Γραμματειακής Υποστήριξης

21155452540


Γεράσιμος Λουκέρης

Περιφερειάρχης Ιόνιων Νήσων και Ηπείρου

6980734160


Χαράλαμπος Καραντάκος

Περιφερειάρχης Κεντρικής -Δυτικής-Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης

21155452540


Κωνσταντίνος Ρομπογιαννάκης

Τομεάρχης Φαιστού

21155452540


Γεώργιος Μυγδαλιας

Τμηματάρχης Ν. Θεσσαλονίκης

21155452540


Μαρία- Ελένη Τσέτσου

Τμηματάρχης Ίλιον Β' Δυτικής Αττικής

21155452540


Ζερβός Δημήτριος

Τομεάρχης Αναπτυξιακής Προτεραιότητας στην Οικονομία

6934711111


Νικόλαος Μπενβενίστε

Διευθυντής Γραφείου Τύπου

6999660993


Νικόλαος Τζιαφέρης

Περιφερειακός Εκπρόσωπος Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης

6981887583


Μαγδαληνή Kαπριάνου

Τομεάρχης Β2 Νότιου Αθηνών

6906066366


Παναγιώτης Κοντογεώργης

Τομεάρχης Βιοτεχνίας - Βιομηχανίας Ελ. Επικράτειας

6942085648


Δήμητρα Ρόκα

Τοπική Εκπρόσωπος Γυναικών Λέυκτρας Θηβών

6974372494


Αλεξάνδρα Κωτούλια

Κοινωνικός Φορέας Εθελοντών Ευπαθών Ομάδων

6995533032


Ιωάννης Βουγιουκλάκης

Τμηματάρχης Αμυντικής Στρατηγικής

6941456916


Σοφία Χατζηνικολάου

Τοπική Εκπρόσωπος Παγκρατίου Α΄ Αθηνών

6940963284


Κωνσταντίνος Τσαραμπάρης

Τοπικός Εκπρόσωπος Λεύκτρας Θηβών Ν.Βοιωτίας

6972148545


Αντώνιος Κόψης

Τομεάρχης Εμπορίου Ελ. Επικράτειας

6977260691


Μαρίνος Λιακόπουλος

Γενικός Συντονιστής Επικράτειας Ελλήνων Ρομά

6941448256


Ανάργυρος Σακκέτος

Τοπικός Εκπρόσωπος Καματερού στον Β2' Τομέα Αττικής

6946046049


Βασίλειος Θανασόπουλος

Εκπρόσωπος Απόδημου Οικουμενικού Ελληνισμού Γαλλία


Νεκτάριος Καραγιαννόπουλος

Τμηματάρχης Φυλής - Α. Λιοσιων - Ζεφυριού Ελλήνων Ρομά

6945617209


Ευθύμιος Δημητρίου

Νομαρχιακός Εκπρόσωπος Αττικής Ελλήνων Ρομά

6942451892


Κωνσταντίνος Οικονομάκης

Νομαρχιακός Εκπρόσωπος Ηρακλείου Κρήτης

6970802804


Γεώργιος Θεοδώρου

Τομεάρχης Β' Δυτικής Αττικής Ελλήνων Ρομά

6940059299


Σοφία Πυρίλη

Τοπική Εκπρόσωπος Μικρό Τύμπανο-Τόπειρου Ν. Ξάνθης

6948266633


Παρθένα Αλεξανδρίδου

Τμηματάρχης Κορδελιού-Ευόσμου

6980842667


Κωνσταντίνος Κατσούλης

Τομεάρχης Διστόμου Ν.Βοιωτίας

6974349070


Γεώργιος Καρώνης

Τομεάρχης Κύμης-Αλιβερίου Ν.Ευβοιας

6973006580


Κωνσταντίνος Μαυρομμάτης

Τομεάρχης Βιολογικής & Αγροκτηνοτροφικής Ανάπτυξης

6978065521


Ιωάννης Μενύχτας

Κοινωνικός Φορέας Τραπεζικών

6977657797


Ευάγγελος Σιούτας

Νομαρχιακός Εκπρόσωπος Καβάλας

6906463166


Ανδριάννα Στεργίου

Τομεάρχης Καβάλας

6906463166


Τζελάλ Ουζούν

Τομεάρχης Μύκης Ν.Ξάνθης

6944640142


Καραντάκος Λεωνίδας

Τμηματάρχης Θερμαϊκού Ν. Θεσσαλονίκης

6974686164


Αθανάσιος Γιαννόπουλος

Διευθυντής Πνευματικής & Θρησκευτικής Εκπαίδευσης - Ειδικές Σχολές

6948063707


Θεόδωρος Ταμπραντζής

Τομεάρχης Ορχομενού Ν. Βοιωτίας

6946423101


Παντελής Τσιγκαντέλης

Νομαρχιακός Εκπρόσωπος Θεσσαλονίκης

6946423101


Κωνσταντίνος Σολδάτος

Τμηματάρχης Αγ. Παρασκευής Β1'Βορείου Τομέα Αττικής

6931823107


Αντώνιος Παπαδόπουλος

Τομεάρχης Τοπειρού Ν.Ξάνθης

6986030955


Γεώργιος Φράγγος

Κοινωνικός Φορέας Αγροκαλλιεργειών

6983522079


Γεώργιος Μπεταβατζής

Τομεάρχης Β' Δυτικής Αττικής

6972547376


Βασίλειος Πιτσούνης

Διευθυντής Τμήματος Οικονομικών

6944185100


Τρύφων Μάρκου

Τμηματάρχης Καλαμαριάς στον Α' Τομέα Θεσσαλονίκης

6970406409


Μπρίττα Ντέηνερ

Κοινωνικός Φορέας Μεταφραστών- Διερμηνέων

6982962869


Σπυρίδων Παπαγεωργίου

Νομαρχιακός Εκπρόσωπος Κέρκυρας

6946202817


Σωκράτης Βουλιώτης

Τμηματάρχης Α' Θεσσαλονίκης

6908615006


Διονύσιος Βλασσόπουλος

Κοινωνικός Φορέας Κτηνοτρόφων

6983522075


Γρηγόριος Αξιώτης

Διευθυντής Οργάνωσης και Σχεδιασμού

21155452540


Αθανάσιος Καλλίδης

Τομεάρχης Νομού Ξάνθης

21155452540


Ιωάννης Κεδέμλογλου

Τομεάρχης Β΄Θεσσαλονίκης

21155452540


Ιωάννης Πυρίλης

Τομεάρχης Νομού Ξάνθης

6983522075


Μιχαήλ Σγουρός

Τοπικός Εκπρόσωπος Μοιρών

21155452540


Στέφανος Ρομπογιαννάκης

Τομεάρχης Ηρακλείου Κρήτης Νεολαία

21155452540


Μαρία Σιούτα

Τομεάρχης Α' Θεσσαλονίκης Νεολαία

21155452540